Все повече случаи на коклюш се появяват в страните в

...
Все повече случаи на коклюш се появяват в страните в
Коментари Харесай

Ново огнище на коклюш пламна в Европа

Все повече случаи на коклюш се появяват в страните в Европа. " Политико " дефинира Хърватия като новото европейско огнище на инфекциозното заболяване.

В Хърватия, Дания, Чехия, Белгия, Великоритания и Испания броят на случаите със болни от коклюш внезапно скочиха. В Хърватия все още са регистрирани 6381 случая за първите два месеца и половина от тази година.

В множеството европейски страни, измежду които и България, децата получават първите две дози комбинирана ваксина срещу коклюш, дифтерия и тетанус, когато са на възраст сред два месеца и една година. Втората доза се слага преди навършване на две години, а третата – сред третата и седмата година.

Част от аргументите за разпространяването на коклюш в Европа все още е спадът на % ваксиниращи се. Инфекциозното заболяване е най-рисково за новородените. За възрастните е главно неприятно, само че при най-малките може да се стигне до редица затруднения, а в някои случаи изходът може да е съдбовен.

Инфекцията, разказана още от Чарлз Дикенс, е последната от поредност „ викториански заболявания “, завърнали се на Запад след повишаването на случаите на морбили, сифилис, подагра, проказа и малария, отбелязва още “Политико ”, представен от през днешния ден.бг.
 
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР