Вратарят Пламен Илиев игра при победата на своя Университатя Клуж

...

Университатя Клуж и Пламен Илиев с драматична победа в Румъния

Вратарят Пламен Илиев игра при успеха на своя Университатя Клуж с 2:1 вкъщи над Волунтари при подновяването на румънското състезание. Срещата беше от 22-ия кръг на шампионата.

Българският пазач стартира като титуляр и пази през целия мач за своя тим. С триумфа " У " спря серията си от пет мача без триумф в шампионата.

Мамаду Тиам откри резултата в 37-ата минута в интерес на отбора от Трансилвания. В началото на втората част гостите останаха с човек по-малко, откакто Улрих Мелеке беше изпъден с втори жълт картон.

Въпреки това Волунтари стигна до изравнителен гол в 62-ата минута посредством Виталие Дамаскан. Последва сериозен домашен напън, който даде резултат три минути преди края, когато Лоранд Фулоп вкара за 2:1.

С триумфа Университатя събра 22 точки и заема 12-о място във краткотрайното класиране. Волунтари е осми с 4 точки повече.