Волфсбург и Херта направиха страхотен голов трилър, който постави края

...

6 гола за реми между Волфсбург и Херта

Волфсбург и Херта направиха страховит голов трилър, който сложи края на 11-ия кръг в Бундеслигата. На „ Фолксваген Арена” двата отбора си вкараха по 3 гола като дуелът мина през куп обрати, а Дейви Зелке в 83-ата минута донесе хикса за гостите от Берлин.

Самото начало предвести това, което ще се случи до края, откакто Ведад Ибишевич осъществя още в 20-ата секунда, реализирайки около Коен Кастеелс.

Малко по-късно домакините вкараха попадение посредством Джон Брукс, само че то не бе зачетено поради доста противоречива засада.

В 20-ата минута Пер Шелбред направи нарушаване в наказателното поле. Марио Гомес обаче уцели напречната греда от отсъдената дузпа.

Малко по-късно още едно попадение на Волфсбург не бе зачетено поради засада. Попадението бе на Юнус Мали, а засадата бе забелязана след помощ от видео рефера.

Мали още веднъж бе покрай гола в 40-ата минута, когато ударът му мина около дясната греда. Минута по-късно Мали въпреки всичко осъществя, откакто бе най-съобразителен в дребното наказателно поле и с глава вкара за 1:1.

След още 3 минути обратът бе цялостен. Гомес се озова очи в очи с вратаря на противника и се реваншира за пропуснатата дузпа, реализирайки за 2:1. В 53-ата минута Херта изравни посредством Карим Рекик, който надскочи всички и вкара с глава.

„ Вълците” обаче още веднъж излязоха напред в резултата в 60-ата минута посредством Дивок Ориги. След центриране от корнер, Робин Кнохе игра с глава, а при добавката Ориги съумя да вкара с известна доза шанс.

Зелке оформи крайното 3:3 в 83-ата минута, когато получи пас в комфортна позиция, Кастеелс отрази удара му, само че топката попадна още веднъж в него и той нямаше проблем да осъществя.

В класирането Херта е на 11-о място с 14 точки, а Волфсбург е 14-и с 11.