Волейболният тим на Дунав (Русе) се поздрави с втората си

...

Дунав с категорична победа над Арда във втората осмица

Волейболният отбор на Дунав (Русе) се поздрави с втората си победа във втората осмица на Суперлигата на България, откакто надигра изрично като посетител Арда (Кърджали) с в среща от 4-ия кръг на шампионата, игран довечера в зала " Арпезос ".

По този метод русенци са трети във краткотрайното класиране с 2 победи от 2 мача и 5 точки, само че и два мача по-малко. Арда пък продължава да е без победа досега, като е с 4 следващи провали. Следващата среща на Дунав е на 30 ноември (понеделник) от 18,00 часа с Ботев (Луковит) от 5-ия кръг. Арда гостува на Локомотив (Пловдив) в петък (27 ноември) от 18,00 часа също в дуел от 5-ия кръг.

Двата отбора бяха равностойни при започване на първия гейм, след което Арда поведе. След това резултатът се обърна и русенци излязоха напред. Момчетата на Данаил Милушев взеха задатък в геймовете след 25:16. Втората част започва идентично, само че този път домакините останаха постоянни и водеха съвсем до края. При 22:21 Дунав се залепи за противника. Последва борба от двете страни на мрежата, само че в последна сметка русенци завоюваха мъчно и втория гейм с 26:24. В последния трети гейм играчите на Данаил Милушев обаче бяха повече от безапелационни и нямаха особени компликации да завоюват след 25:16 и 3:0 гейма.

Над всички за Дунав бе Дейвид Кръстев със 17 точки (2 блока, 3 аса и 46% успеваемост в атака) за успеха. За отбора на Арда Манол Янев се регистрира с 11 точки.

АРДА: Сонер Яшар 2, Петър Карагяуров 10, Манол Янев 11, Тома Станков 1, Мустафа Ковачев 2, Младен Кавалджиев 6 - Теодор Маринов-либеро (Гавраил Цепенишев, Исмаил Ениз, Стефан Башев, Станислав Вълков 2)
Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ
ДУНАВ: Николай Манчев 5, Дейвид Кръстев 17, Леон Тончев 9, Ангел Павлов 6, Георги Чалъков 6, Владимир Христов 8 - Антон Василиев-либеро (Александър Илиев 1, Александър Дяков, Димо Димов, Христо Костов 3, Симеон Добрев-либеро)
Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ.