Волейболният шампион Нефтохимик победи ЦСКА с 3-1 (19-25, 25-20, 25-23,

...

Нефтохимик обърна ЦСКА в зрелищен мач

Волейболният първенец Нефтохимик победи ЦСКА с 3-1 (19-25, 25-20, 25-23, 33-31) в последния мач от кръг №18 на Суперлигата. Срещата се игра в бургаската зала " Младост " и в нея имаше страхотна борба и обрати.
 Андрей Жеков ще оказва помощ на Владимир Николов в Левски

Разпределителят се завръща в клуба, в който има най-вече триумфи

Софиянци започнаха по мощно и поведоха с 18-8, след кото лесни затвориха първия гейм. Във втората част играта беше равностойна с дребен превес на " шейховете ". Тогава в игра за бургазлии влезе Карягин, който впечатли с изявите си.

В третия гейм се случи на-полемичните миг в дуела. При 23-23 Симеон Александров направи ас за " чревните " и макар, че видеоповторението сподели го удостовери, крайното присъждане беше навън. Нефтохимик взе идната точка и поведе с 2-1 гейм.
 Снимка 407308
Източник:

В последната част " армейците " поведоха с 23-19. Въпреки появяването в игрището на Ивайло Стефанов, домакините изравниха за 23-23. В играта точка за точка " шейховете " имаха по-голям шанс и затвориха мача с 33-31.

Нефтохимик: Георги Братоев, Ален Джорджевич, Николай Учиков, Георги Петров, Теодор Тодоров, Николай Къртев и Теодор Салпаров - либеро.
Треньор: Николай Желязков

ЦСКА: Пламен Шекерджиев, Христо Цветанов, Тодор Костов, Венцислав Георгиев, Владимир Станков, Симеон Александров и Мартин Божилов - либеро.
Треньор: Александът Попов