Волейболният шампион на България при дамите Марица Пд ще изиграе

...

Марица Пд приема унгарския Вашаш в последния си домакински мач в групите на Шампионската лига

Волейболният първенец на България при дамите Марица Пд ще изиграе през днешния ден последното си домакинство в групите на Шампионската лига. Маричанки одобряват унгарския Вашаш Обуда от Будапеща в зала " Колодрума " от 19:00 ч.

Двубоят е за третото място, което дава присъединяване на четвъртфиналите в шампионата за Купата на CEV. Марица сега е на третото място с 2 точки, а Вашаш е четвърти с една точка.

В Група Б водач е италианският Скандичи с 15 точки, а турският Еджзаджъбашъ е втори с 12 точки.

В последния си мач от Шампионската лига през предходната седмица Марица загуби като хазаин на Савино Дел Бене (Скандичи), а Вашаш загуби също като хазаин на Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул).

В първия мач сред двата тима пловдивчанки победиха с 3:2 гейма Вашаш като посетител в Будапеща.

В класирането в българското шампионата Марица е водач без проваляне и с цялостен актив от 21 точки, от своя страна Вашаш също е водач в елита на Унгария с 32 точки.

" Жълто-сините " вземат участие в Шампионска лига, откакто завоюваха за девети следващ път шампионската купа в България, а Вашаш стана първенец на Унгария.

Марица играе за първи път с унгарки в груповата фаза на Шампионска лига.