Волейболният шампион Хебър (Пазарджик) записа трета поредна победа в Efbet

...

Хебър с чиста победа над Марек в Дупница

Волейболният първенец Хебър (Пазарджик) записа трета поредна победа в Efbet Супер Волей. Воденият от Камило Плачи отбор надигра като посетител Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:21, 25:17, 25:20) в среща от 5-ия кръг на шампионата, играна този следобяд.

Така първенците са 4-и във краткотрайното класиране с 3 победи, 1 загуба и 9 точки, само че и мач по-малко. Марек е на 10-о място с едвам 1 победа, 4 загуби и 3 точки. Мачът на Хебър против ЦСКА от идващия 6-и кръг е отсрочен поради присъединяване им в Шампионската лига и гостуването на немския Берлин Рисайклинг Волейс. Дупничани пък ще гостуват на Левски. Срещата е в петък (11 ноември) от 18,00 часа.

Двата тима потеглиха равностойно в първия гейм, след което играчите на Марек дръпнаха с 6:2. Домакините задържаха преднината си до 13:10, след което Хебър последователно изравни при 18:18. Играта продължи точка за точка до 21:21, след което първенците затвориха без особени проблеми гейма с 25:21. Във втората част " тигрите " диктуваха играта през цялото време и я завоюваха умерено с 25:17. Началото на третия гейм бе равностойно до 5:5, след което последователно домакините от Марек поведоха с 12:10. Шампионите изравниха незабавно, след което играта продължи да бъде много оспорвана. В последна сметка опитът и по-добрата организация на Хебър оказа въздействие и те завоюваха след 25:20 и 3:0.

Най-резултатен за Хебър стана Якопо Масари с 12 точки (1 блок, 1 ас, 50% успеваемост в офанзива и 69% положително посрещане - +3) за успеха. Виктор Йосифов (4 блока, 1 ас и 80% успеваемост в офанзива - +8) и резервата Петър Премович (1 блок, 1 ас и 50% успеваемост в офанзива - +5) прибавиха по 9 точки за триумфа, като опитният център бе разгласен и за MVP на мача.

За домакините от Марек единственият с двуцифров актив още веднъж бе Георги Бъчваров с 14 точки (1 блок и 43% успеваемост в офанзива - +6).

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:3 (21:25, 17:25, 20:25)

МАРЕК: Никола Карагьозов 1, Георги Бъчваров 14, Лука Костич 6, Иван Тасев 7, Кирил Колев 4, Александър Николов 5 - Чавдар Съловски-либеро (Кристиян Христов, Любчо Янков 2, Ивайло Дамянов 2)

Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ

ХЕБЪР: Якопо Масари 12, Иван Латунов 8, Симон Хирш 1, Тодор Алексиев 8, Александър Туш 3, Виктор Йосифов 9 - Петър Каракашев-либеро (Петър Премович 9, Пламен Шекерджиев 5, Трифон Лапков, Добромир Димитров)

Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ.