Волейболният отбор на ЦСКА спечели първия мач със Славия от

...

ЦСКА без проблеми срещу Славия в първия 1/4-финал

Волейболният тим на ЦСКА завоюва първия мач със Славия от 1/4-финалните плейофи в НВЛ-жени. " Червените " победиха с 3:0 (25:6, 25:21, 25:21) в личната си зала " Васил Симов " и са единствено на победа от класиране за полуфиналите. Срещата продължи към 70 минути и се игра пред обидно малко фенове.

Мач №2 сред двата отбора е в четвъртък (8 март) от 17,00 часа в зала " Панайот Пондалов ". Играе се до 2 победи от 3 мача.

Волейболистките на Юлия Иванова започнаха мощно в първия гейм на срещата и дадоха единствено 6 точки на " белите ". Втората част стартира точка за точка. След първото техническо спиране " алените " направиха две офанзиви в навън. Явно успокоени от първата част, домакините позволиха Славия да поведе с 5 точки до второто наложително спиране - 16:11. " Белите ", обаче, не съумяха да се възползват от преднината си, ЦСКА изравни при 21:21, а по-късно дръпна с 2:0 след 25:21. В третия гейм Юлия Иванова даде късмет на всички състезателки да вземат присъединяване в срещата, а ЦСКА завоюва без особени проблеми с 3:0 след ново 25:21.

ЦСКА - СЛАВИЯ 3:0 (25:6, 25:21, 25:21)
ЦСКА: Диана Ненова, Ралина Дошкова, Соня Хараламбева, Силвия Кьосева, Ивета Станчулова, Мартина Хикова - Михаела Михайлова-либеро (Кристиана Белецова-либеро)
Старши-треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА
СЛАВИЯ: Ася Динова, Натали Миланова, Ванеса Иванова, Елена Йотова, Мария Русева, Натали Станоева - Ивана Боянова-либеро
Старши-треньор: ИВАН ДИМИТРОВ.