Волейболният отбор на Левски тръгна със загуба в третия по

...

Финландци развалиха празника на Левски

Волейболният тим на Левски потегли със загуба в третия по мощ европейски клубен шампионат " Чалъндж къп ". " Сините " позволиха поврат и отстъпиха на финландския Перунган Поят (Рованиеми) с 1:3 (25:16, 23:25, 17:25, 23:25) в първи мач от 1/16-финалите на шампионата, игран довечера пред едвам към 100 фенове в зала " Христо Ботев " в София.
 Левски - Лакапа @@@

По този метод " синия " волейболен ден в зала " Христо Ботев " приключи с две загуби, откакто по-рано през днешния ден волейболистките на Левски паднаха от чешкия Простейов с 0:3 в първи мач от 1/16-финалите на евротурнира за Купата на CEV.

Реваншът сред Левски и Рованиеми е идващия четвъртък (6 декември) от 16,00 часа българско време във Финландия. Момчетата на Владимир Николов би трябвало да създадат същинско знамение, с цел да победят с 3:0 или 3:1, с цел да стигнат най-малко до така наречен " златен " гейм. Финландският отбор пък се нуждае единствено от два гейма, с цел да се класира за 1/8-финалите, където ще играе с спечелилия от двойката сред френския Поатие и естонския Сааремаа.

Най-резултатни за Левски станаха Трифон Лапков (2 блока, 33% успеваемост в офанзива и 50% положително посрещане) и Иван Петров (2 блока, 41% успеваемост в офанзива и 38% положително посрещане) с по 13 точки. Играещият старши треньор Владо Николов приключи с 12 точки (2 блока и 24% успеваемост в атака), само че и това не беше задоволително за триумф. За гостите от Рованиеми над всички бе Пеету Макинен с 23 точки (1 блок, 2 аса, 53% успеваемост в офанзива и 64% положително посрещане) за успеха.

ЛЕВСКИ (СОФИЯ, БЪЛГАРИЯ) - ПЕРУНГАН ПОЯТ (РОВАНИЕМИ, ФИНЛАНДИЯ) 1:3 (25:16, 23:25, 17:25, 23:25)
ЛЕВСКИ: Делчо Раев 1, Владимир Николов 12, Трифон Лапков 13, Иван Петров 13, Теодор Богданов 3, Милослав Димов 6 - Ивайло Лалов-либеро (Александър Николов, Самуил Вълчинов 6, Иван Панков 2, Марк МакГивърн 1)
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ
ПЕРУНГАН ПОЯТ: Яни Сипола 2, Джейсън МакКарти 15, Пеету Макинен 23, Яне Мартила 2, Даниел Грант 7, Дейвид Мартин - Джереми Дейвис-либеро (Йоел Юринен, Туомас Хаутала 4, Матиас Корхонен 6)
Старши треньор: ХЕНРИ ТУОМИ.

Снимки: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - РОВАНИЕМИ 1:3 - ТУК!!!