Волейболният национал Александър Николов и шампионът на Италия Кучине Лубе

...

Супер Алекс Николов с 19 точки! Лубе с невероятен обрат срещу Тренто и Матей Казийски

Волейболният национал Александър Николов и първенецът на Италия Кучине Лубе (Чивитанова) записаха страхотна втора поредна и общо 3-а победа в локалната Суперлига. Воденият от Джанлоренцо Бленджини направи необикновен поврат от 0:2 до крайното 3:2 (17:25, 20:25, 25:22, 32:30, 15:13) като посетител на гранда Итас (Тренто) в едно от огромните дербита на шампионата, играно довечера пред над 2700 фенове в зала " БиЕлЕм Груп Арена ". Срещата беше изтеглена от 5-ия кръг на шампионата.

По този метод Алекс Николов и съотборниците му са на 3-о място във краткотрайното класиране с 3 победи, 1 загуба и 9 точки. За трентинци това пък беше 3-а поредна загуба, като единствено с 1 победа и 5 точки са на 5-а позиция. В постоянния 4-и кръг Лубе гостува на Веро Волей (Монца), който е без победа досега, до момента в който Тренто е хазаин на приятната изненада досега Топ Волей (Чистерна), който е 3 следващи триумфа. И двата мача са в неделя (23 октомври) от 19,00 часа българско време.

Алекс Николов влезе като запаса за Лубе още в първия гейм и направи доста мощно включване. Младата българска звезда стана най-полезен за първенците с 19 точки (1 блок, 4 аса, 32% успеваемост в офанзива и 35% положително посрещане - +9) за успеха.

Пуерториканският диагонал Габи Гарсия (2 блока, 1 ас и 36% успеваемост в атака), който също се появи като запаса в първия гейм, и олимпийският първенец с Франция Бартелеми Шинениезе (3 блока и 79% успеваемост в офанзива - +12) прибавиха 16 и 14 точки за триумфа.

Въпреки това, за Най-полезен състезател (MVP) на мача беше избран аржентинският разпределител на Лубе Лусиано Де Чеко.

От друга страна Матей Казийски стартира като титуляр за Тренто на нетипичния за него пост на диагонал, след което бе заменен в третия гейм, с цел да се върне още веднъж в игра в края на четвъртата част. Българският капитан и звезда на трентинци се регистрира с 12 точки (2 блока, 1 ас и 32% успеваемост в офанзива - -3).

Над всички за домакините бе международният първенец с Италия Даниеле Лавиа със страхотните 32 точки ( 5 блока! , 1 ас, 43% успеваемост в офанзива и 44% положително посрещане - +13). Алесандро Микиелето добави още 22 точки (3 блока, 3 аса, 46% успеваемост в офанзива и 33% положително посрещане - +10), само че и това не оказа помощ за победа.

ИТАС (ТРЕНТО) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) 2:3 (25:17, 25:20, 22:25, 30:32, 13:15)

ТРЕНТО: Николо Антонио Депалма 3, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 12, Даниеле Лавиа 32, Алесандро Микиелето 22, Сречко Лисинац 7, Марко Подрасчанин 9 - Габриеле Лауренцано-либеро (Доновън Джаворонок 2, Оресте Кавуто, Габриеле Нели, Вуут Д`Хеер)

Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРЕНЦЕТИ

ЛУБЕ: Лусиано Де Чеко 4, Иван Зайцев 5, Марлон Янт 5, Матиа Ботоло 10, Бартелеми Шинениезе 14, Симоне Анцани 5 - Фабио Балазо-либеро (АЛЕКСАНДЪР НИКОЛОВ 19, Габи Гарсия 16, Матиа Готардо, Енрико Диамантини 1, Франческо Д`Амико-либеро)

Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИ.