Волейболният гранд Азимут Лео Шуус (Модена) успя да изравни резултата

...

Модена спря Перуджа в полуфинал №2, фантастичен Зайцев с 30 точки

Волейболният гранд Азимут Лео Шуус (Модена) съумя да изравни резултата в полуфиналната серия против първенеца Сър Сейфти Конад (Перуджа) в италианската Суперлига. Момчетата на Хулио Веласко записаха скъп триумф вкъщи над " алените дяволи " с 3:2 (19:25, 25:22, 25:22, 23:25, 15:9) в мач №2 от серията посред им, игран късно нощес пред 5000 фенове в именитата зала " Пала Панини ".

По този метод Модена изравни плейофната серия на 1-1 победи. Играе се до 3 победи от 5 мача. Третият конфликт сред двата отбора е в понеделник (22 април) от 19,00 часа българско време в зала " Пала Бартон " в Перуджа.

В първия гейм гостите от Перуджа поведоха бързо в резултата, като офанзивата на поляка Бартош Беднож даде две точки преимущество за първенците. Ас на сръбския национал Александър Атанасийевич и бързи набези през центъра на Фабио Ричи усилиха разликата на 5 точки, а несполучлива офанзива на словенеца Тине Урнаут от домакините направи резултата 18:12 за Перуджа. Този задатък се оказа задоволителен за " алените дяволи " и те се поздрави с триумфа в първия гейм след 25:19. Втората част още веднъж беше белязана от задатък за първенците от Перуджа, които водеха умерено до 16:13. След като на два пъти Модена изравняваше в резултата, само че незабавно по-късно губеше две следващи точки, домакините в последна сметка обърнаха развоя на частта с мощна обсада на звездата Иван Зайцев и ас на френския национал Кевин Тили за крайното 25:22.

В третия гейм надхитрянето сред двата отбора продължи, като ужасно прекъсване на офанзива на Александър Бергер от американския център Максуъл Холт даде 2 точки разлика в интерес на Модена. Ас на Зайцев остави без отговор посрещането на Перуджа и отборът на Хулио Веласко поведе с 2:1 гейма след ново 25:22. Четвъртата част стартира с мощни асове на Вилфредо Леон и Александър Атанасийевич, които бързо поведоха Перуджа към тайбрек. Домакините от Модена не съумяха да се опълчват и изгубиха частта с 23:25. В решителния пети гейм Модена не остави съвсем никакъв късмет на Перуджа, печелейки с 15:9 и мача с 3:2.

Най-полезен за Модена беше Иван Зайцев, който бе над всички и се регистрира с фантастичните 30 точки (1 блок, 3 ас и 72% успеваемост в атака) за успеха.

За първенците от Перуджа сръбският ас Александър Атанасийевич (3 аса и 60% успеваемост в атака) и кубинската звезда Вилфредо Леон ( 5 аса! , 53% успеваемост в офанзива и 47% положително посрещане) приключиха надлежно с 27 и 24 точки, само че и техните старания не бяха задоволителни за триумф.

АЗИМУТ ЛЕО ШУУС (МОДЕНА) - СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА) 3:2 (19:25, 25:22, 25:22, 23:25, 15:9)
МОДЕНА: Мика Кристенсън 2, Иван Зайцев 30, Бартош Беднож 16, Тине Урнаут 2, Даниеле Мацоне 10, Максуъл Холт 13 - Салваторе Росини-либеро (Кевин Тили 1, Денис Калиберда 2)
Старши треньор: ХУЛИО ВЕЛАСКО
ПЕРУДЖА: Лучано Де Чеко 2, Александър Атанасийевич 27, Вилфредо Леон 24, Филипо Ланца 2, Марко Подрасчанин 7, Фабио Ричи 3 - Масимо Колачи-либеро (Алесандро Пичинели, Никола Хоуг, Джона Сейф, Джанлука Галази 5, Александър Бергер)
Старши треньор: ЛОРЕНЦО БЕРНАРДИ.