Волейболните шампионки от Марица (Пловдив) започнаха с победа сезон 2023-2024. Маричанки

...
Волейболните шампионки от Марица (Пловдив) започнаха с победа сезон 2023-2024.
Маричанки

Шампионките започнаха с победа над Славия

Маричанки се оправиха като хазаин със Славия (София) с 3:1 (25:12, 22:25, 25:19, 25:14) гейма в първия кръг в Националната волейболна лига Демакс. Двубоят се игра в зала Сила.

Пловдивчанки преследват своята 10-та поредна купа в шампионата през този сезон.

Преди началото на дуела маричанки излязоха с фланелки в поддръжка на някогашната волейболна националка Страшимира Филипова, която се бори с подла болест. Жълто-сините бяха със специфични фланелки Надежда отдадени на предварителната защита против рака на гърдата.

Шампионките получиха жълти рози от вицепрезидентът на клуба Светослав Славов преди срещата.

Първи формален мач от повече от година записа либерото на маричанки Жана Тодорова, която лекуваше травма. Жана, която е една от най-успешните състезателки на Марица за всички времена, се завърна в родния си клуб през лятото.

Официален дебют за Марица направи Борислава Съйкова, която се отличи с 11 точки.

Маричанки започнаха стремително първия гейм и поведоха със 7:2, стигна се до 16:7, а геймът беше затворен без проблем с 25:12.

Във втория гейм мачът стартира равностойно, само че Славия дръпна при 8:5. Стигна се до 12:6 за гостите, а по-късно маричанки понижиха преднината на Славия на две точки. До края на гейма обаче Славия съумя да удържи и изравни геймовете след 25:22.

Третата част стартира доста по-добре за маричанки, които поведоха с 5:3, стигна се до 16:11, а геймът завърши след 25:19.

В четвъртия гейм девойките на Борислав Крачанов поведоха с 3:0, стигна се до 12:4, а преднината набъбна на 21:8, а мачът завърши след 25:14 за шампионките.

Ива Дудова стана най-резултатна с 21 точки, 18 добави Виктория Коева, а с 13 се отличи Добрина Христоскова.

Ирена Мишонова стана най-резултатна за Славия с 13 точки.

Следващият петък Марица е хазаин на Марица 2022 (Пловдив), който започва с победа с 3:1 гейма против Хектор (София). Двубоят ще се играе на 27 октомври (петък) от 17:30 б.в. в зала Сила.
Източник: plovdiv-online.com