Волейболните национали отпаднаха в четвъртфиналите на европейското първенство. Българският състав

...

Загуба от Сърбия сложи край на надеждите на България за медал от Евроволей

Волейболните национали отпаднаха в четвъртфиналите на европейското състезание. Българският състав загуби с 0:3 (21:25, 22:25, 26:28) от Сърбия.

Пред близо 4500 фенове в Краков воденият от Пламен Константинов тим не можа да се опълчи на противника си.

Българският състав отстъпи позиции в европейския волейбол, като приключи на местата от 5-о до 8-о. Преди две години като хазаин тимът стана четвърти.

Загуба от Сърбия постави завършек на очакванията на България за орден от Евроволей
© cev.lu

Сръбският тим пое самодейността при започване на мача и през целия първи гейм я държеше, с цел да натрупа безапелационна преднина. Воденият от Никола Гърбич състав нямаше проблеми да завоюва с 25:21.

България отговори с доста мощно начало на втория гейм. В него съставът поведе с 8:3, само че това не беше задоволително за изравняването - сърбите направиха поврат още преди второто техническо спиране. Те даже натрупаха преднина при 21:18 и умерено довършиха частта, с цел да усилят преднината си.

Белгия победи с 3:0 Италия и е на полуфинал
© cev.lu

Русия завоюва безапелационно с 3:0 (25:17, 25:19, 25:19) против Словения. Воденият от Витал Хейнен тим на Белгия победи с 3:0 (25:21, 25:11, 25:13) Италия и също е на полуфинал.

Сред четирите най-хубави е и Германия. Бундестимът се наложи с 3:1 (25:22, 16:25, 25:23, 25:20) против приятната изненада Чехия, който в профил предходния първенец Франция.