Волейболистките от националния отбор на България завършиха със загуба в

...

България завърши със загуба в първия турнир от Лигата на нациите

Волейболистките от националния тим на България приключиха със загуба в първия шампионат от дебютното си присъединяване в Лигата на нациите. Момичетата на Иван Петков паднаха от шампионките от предходната година от Съединени американски щати с 0:3 в последния си мач от шампионата в Група 2 на Лигата, игран довечера пред към 2000 фенове в зала " Арена Монбат " в Русе.

Така българските " лъвици " приключиха шампионата без нито една победа и единствено една единствена извоювана точка. През идващия уикенд България ще играе на шампионата в Група 8 в Апелдоорн (Холандия), където ще спорят с тимовете на домакините, Полша и Бразилия. Съединени американски щати пък записаха 3 победи от 3 мача и 9 точки, а идната седмица ще играят в Група 5 в Конеляно Венето (Италия) против домакините от " Скуадра адзура ", международния първенец Сърбия и Доминиканската република.

Началото на първия гейм беше равностойно до 3:3, след което американките поведоха с 5:3 след неточност на Мирослава Паскова и ас на Сара Уилхайт. Разликата набъбна до 8:4 след контраофанзива от краче и отлична обсада на Чиака Огбогу. Преднината на Съединени американски щати стана 9:4 след мощна контра на Микаела Фьоке. България съумя да понижи изоставането си до 8:10 след мощни изяви на Силвана Чаушева, а по-късно даже изравни при 11:11 след навън на Джордън Томпсън и контра на Паскова. Съединени американски щати още веднъж дръпнаха при 14:12, само че българските " лъвици " незабавно изравниха при 14:14 след офанзива на Нася Димитрова и страховит блок на Мария Данчева. Последваха две неточности на българките и 16:14 за победителките в Лигата. Ас на Уилхайт и сполучлив блок на Джордин Поултър - 18:14 и спиране за Иван Петков. Момичетата на Карч Кирали резервираха преимуществото си до 20:16 и 23:18 след ас на Фьоке, след което без проблеми взеха гейма с 25:20 след отличен блок на Джордън Томпсън.
Източник: fakti.bg