Волейболистките от националния отбор на България до 23 години останаха

...

България остана на крачка от финала и ще спори за бронза на Световното

Волейболистките от националния тим на България до 23 години останаха на крачка от класиране на финала на Световното състезание в Словения. Момичетата, водени от Антонина Зетова, отстъпиха на домакините от Словения с 1:4 (15:11, 10:15, 12:15, 16:18, 4:15) във втория полуфинал на Мондиала, игран довечера.

Така българските " лъвици " ще играят за бронзовите медали на шампионата против Доминиканска република, които по-рано през днешния ден изгубиха трагично от Турция с 3:4 в първия полуфинал. Срещата е на следващия ден (17 септември) от 17,00 часа българско време и ще бъде излъчена онлайн в формалния Youtube канал на FIVB. В разногласието за купата пък Словения ще се изправи против Турция в 20,00 часа.

Българките започнаха чудесно срещата и завоюваха първия гейм с 15:11. В идващите два " лъвиците “ имаха преимущество, само че домакините от Словения съумяха да извърнат развоя им и да ги завоюват с 15:10 и 15:12. Ключовият миг беше в края на четвъртата част. " Трикольорките " стигнаха до геймбол при 16:15, само че с добър сервис Словения измъкна гейма с 18:16. Силният начален удар беше главното оръжие на домакините и в заключителния пети гейм, който завоюваха с разгромното 15:4, а с това и мача с 4:1.

Най-резултатна за българския отбор стана капитанката Гергана Димитрова с 13 точки, а Мирослава Паскова приключи с 10 точки. За Словения над всички бе Иза Млакар с 21 точки за успеха.