Волейболистките на Славия завършиха в Топ 4 след редовния сезон

...

Волейболистките на Славия в Топ 4 след редовния сезон в Демакс лигата

Волейболистките на Славия приключиха в Топ 4 след постоянния сезон в женската " Демакс " лига. Воденият от Иван Димитров отбор надви доста мъчно над Левски София с 3:2 (21:25, 27:25, 25:21, 15:25, 15:12) в мач от последния 14-и кръг на шампионата.

Така " белите " приключиха на 4-о място в крайния сезон на постоянния сезон с 9 победи, 5 загуби и 28 точки. Левски пък остана 5-и със 7 победи, 7 загуби и 21 точки. По този метод двата отбора ще играят един против различен и в 1/4-финалните плейофи, които стартират в сряда (15 март), като Славия ще има домакинското преимущество. Играе се до 2 победи от 3 мача.
 Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "
След като взе първата част с 25:21, Левски изпусна опцията да поведе с 2:0, като " белите " завоюваха втория гейм с 27:25. Славия даже поведе след 25:21 в третия, само че в четвъртата част " сините " бяха доста безапелационни и възвърнаха равенството, с цел да се стигне до тайбрек след 25:15. Там, обаче, Славия съумя да се наложи с 15:12 и да завоюва с 3:2.