Волейболистите от националния отбор на България ще играят срещу Словения

...

Словения чака България на осминафинал

Волейболистите от националния тим на България ще играят против Словения на осминафиналите на Европейското състезание. Това стана ясно, откакто словенците изгубиха последния си мач от Група С, на която са домакини, от сегашния европейски първенец Русия с 0:3 гейма.

Така Словения приключи на второ място в своята група с 3 победи, 2 загуби и 9 точки и на осминафиналите би трябвало да срещне третия от Група А, който е България.

Мачът сред България и Словения ще бъде в събота (21 септември) от 21,30 часа българско време в зала " Дворана Център Стожице " в Любляна. Преди това от 18,30 часа ще се играе другия осминафинал в словенската столица сред " Сборная ", която стана безапелационен победител в Група С, и Гърция, която остана четвърта в Група А. Победителите от двете срещи пък ще би трябвало да играят един против различен на четвъртфинал, който ще бъде в понеделник (23 септември) още веднъж от 21,30 часа в Любляна.
Източник: fakti.bg