Волейболистите от мъжкия национален отбор на България записаха седма загуба

...

Седма загуба за България в Лигата на нациите

Волейболистите от мъжкия народен тим на България записаха седма загуба в Лигата на нациите. Воденият от Джанлоренцо Бленджини отбор отстъпи на международния първенец Италия с 0:3 гейма (25:27, 20:25, 21:25) в среща от група 5 в третата седмица на шампионата, изиграна в Любляна (Словения).

" Лъвовете " не съумяха да затруднят изключително " адзурите ", които бяха без огромна част от главните си състезатели.

Българите се справяха добре в първия гейм, където водеха с 18:14, само че позволиха поврат. В идващите два Италия контролираше мача и стигна до триумфа.

За " Скуадра адзура “ това е 8-и триумф в шампионата, като отборът се изкачи краткотрайно на първото място в класирането.Българите пък заемат 14-ата позиция от общо 16 тима, с 3 победи от 10 изиграни мача.

Алекс Грозданов и Венислав Антов бяха най-резултатни с по 8 точки за България, а Георги Татаров добави 7.

За Италия Матиа Ботоло бе най-резултатен с 15 пункта. С по 8 приключиха Джовани Сангуинети, Леандро Моска и Лука Поро.

В идващия си мач от Лигата на нациите " лъвовете " излизат против състава на Куба. Двубоят е на следващия ден (21 юни) от 17:30 ч..
Източник: euronewsbulgaria.com