Волейболистите на Виктория СИЛА загубиха драматично с 2:3 гейма /16:25,

...

Виктория СИЛА даде отпор в Ихтиман, но загуби в тайбрека

Волейболистите на Виктория СИЛА изгубиха трагично с 2:3 гейма /16:25, 25:19, 20:25, 25:20, 14:16/ гостуването си на Ботев в Ихтиман във втория кръг на А Национална волейболна група. Младите пловдивчани дадоха сериозен отпор на надалеч по-опитния отбор на домакините. Съставът от Ихтиман е със междинна възраст 25 години, като в него изпъква новото попълнение Стойко Ненчев. Класният централен блокировач до преди няколко месеца беше част от шампионския тим на Хебър (Пазарджик!. Въпреки че на два пъти изоставаха в резултата, пловдивчани демонстрираха хъс и докараха срещата до тайбрек. Там напрежението, цялостната зала и две неволни съдииски неточности спомогнаха за крайната загуба.

„ Доволен съм от опита, който натрупахме в днешния мач, макар загубата. Момчетата за първи път играят под такова напрежение, и пред толкоз доста аудитория на домакините “, разяснява мача наставникът на Виктория СИЛА Георги Димитров.

Източник: marica.bg