Волейболистите на Хебър (Пазарджик) остават непобедени до момента в Суперлигата,

...

Хебър даде гейм на Дунав, но остава непобеден в Суперлигата

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) остават непобедени досега в Суперлигата, откакто записаха 7-а поредна победа. " Тигрите " от Пазарджик дадоха единствено гейм на Дунав (Русе) и ги надиграха с 3:1 (25:19, 21:25, 25:18, 25:23) в последния мач от 7-ия кръг, игран довечера в цялостната зала " Васил Левски ".

По този метод пазарджиклии не престават да са еднолични водачи във краткотрайното класиране след 7 победи от 7 мача и 21 точки. Дунав пък остава 9-и с 2 победи, 5 загуби и 7 точки, с колкото е и 10-ия Черно море, само че с по-лоши индикатори. В идващия 8-и кръг Хебър ще гостува на последния в таблицата Миньор (Перник), до момента в който русенци са домакини точно на Черно море. Срещите са надлежно в петък (7 декември) от 18,30 часа и в събота (8 декември) от 17,00 часа.

Домакините от Хебър поеха самодейността през цялото време на първия гейм и закономерно поведоха с 1:0 след 25:19. Във втората част, обаче, русенци потеглиха мощно и удържаха темпото до края, изравнявайки резултата в геймовете след 25:21 и вкарвайки конспирация. В третия гейм момчетата на Атанас Петров си върнаха водачеството и без проблем стигнаха до 25:18. Четвъртата част бе много оспорвана на моменти, като гостите от Дунав повеждаха няколко пъти, само че не съумяха да употребяват обстановката и Хебър завоюва след 25:23 и 3:1.

Най-полезни за Хебър бяха македонският национал Александър Ляфтов (1 блок, 50% успеваемост в офанзива и 45% положително посрещане) и Брадли Гънтър (1 блок, 1 ас и 52% успеваемост в атака) със 17 и 16 точки за успеха. За отбора на Дунав опитният деец и капитан Костадин Стойков завърши със страхотните 27 точки (1 блок, 3 аса и 50% успеваемост в атака), само че и неговите старания не помогнаха за триумф.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ДУНАВ (РУСЕ) 3:1 (25:19, 21:25, 25:18, 25:23)
ХЕБЪР: Иван Станев 3, Брадли Гънтър 16, Александър Ляфтов 17, Мартин Симеонов 9, Венцислав Рагин 8, Стойко Ненчев 5 - Петър Каракашев-либеро (Спас Байрев 8, Георги Чалъков 4)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ
ДУНАВ: Константин Ненчев, Костадин Стойков 27, Стоян Вулджев 14, Ангел Павлов 13, Васил Атанасов 6, Милен Минчев 4 - Антон Василиев-либеро (Симеон Добрев, Цанко Цанков, Евгени Григоров 2, Владимир Христов 2, Данаил Милушев 1)
Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)