Волейболистите на Дунав (Русе) записаха седма победа в Суперлигата, след

...

Дунав победи Марек

Волейболистите на Дунав (Русе) записаха седма победа в Суперлигата, откакто се постановиха над Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:22, 11:25, 25:22, 25:21) в среща от 18-и кръг, изиграна в крайдунавския град.

Така русенци взеха реванш от Марек за провалянето в седми кръг с 0:3 гейма.

Воденият от Данаил Милушев отбор е на деветата позиция с 22 точки (7 победи, 11 загуби) , дупничани са пети с 29 точки и баланс 9:9 .

Домакините поведоха в резултата, като превъзходството им продължи до 19:17. Момчетата на Виктор Карагьозов изравниха, само че Дунав още веднъж излезе напред, като превъзходството им се резервира до края на гейма. Във втората част Марек стартира стремително и диктуваше ситуацията на терена, оставяйки съперника на 11 точки.

В идващите два гейма русенските състезатели още веднъж бяха водещи и в последна сметка завоюваха срещата след 3:1.

Най-резултатен бе Леон Тончев с 16 точки (1 ас, 2 блокади) , по 10 точки прибавиха Петър Бъчваров (1 ас, 2 блокади) , Ангел Павлов (1 ас) и Иван Чолев (1 ас, 1 блокада) . За противника Светослав Иванов бе над всички с 20 точки (3 аса, 2 блокади) .

В идващия кръг Дунав гостува на Левски София, като мачът е на 6 март (петък). Марек се изправя против Пирин (Разлог) в " югозападното " дерби.