Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) излязоха начело в Суперлигата на

...

Добруджа начело в Суперлигата след чиста победа над Марек

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) излязоха отпред в Суперлигата на България, откакто записаха 4-а поредна победа. Момчетата на треньора Пламен Христов надиграха изрично вкъщи Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:22, 25:17, 25:21) в последния мач от 4-ия кръг, игран довечера пред към 1000 фенове в зала " Добротица ".

Така добричлии излязоха отпред във краткотрайното класиране с 4 победи от 4 мача и 12 точки, с колкото са и първенците от Нефтохимик, само че с по-лоши индикатори. Марек пък остава на 6-о място с 2 победи, 2 загуби и 6 точки. В идващия 5-ия кръг Добруджа гостува на Левски, а дупничани са домакини на Арда (Кърджали). Срещите са в петък (8 ноември).

Първия гейм бе много оспорван, като вървеше точка за точка до 16:15, когато добричлии поведоха. Двата отбора бяха равностойни на няколко пъти, само че волейболистите на Пламен Христов устояваха и завоюваха гейма след 25:22. Във втората част добричлии и дупничани още веднъж се догонваха. Това продължи до 8-ата точка, след което играчите на Марек излязоха напред при 10:8. Домакините не се отхвърлиха и в последна сметка съумяха да изравнят при 12:12. Развоят на гейма се промени и самодейността остана в ръцете на Добруджа. До края те резервираха темпото и усилиха задатъка си след безапелационното 25:17.

Третия гейм започва стремително за момчетата на Пламен Христов с 4:0. В идващите минути дупничани се окопитиха и понижиха от изоставането си. Ас и офанзива на Светослав Иванов стопи изцяло преднината на добричлии, след което обсада на Златан Йорданов изведе напред Марек. Играта продължи точка за точка, като двата тима си разменяха офанзиви. Блокада на Краси Гайдарски за 15:14 върна топката в полето на Добруджа. Ситуацията не се промени, разликата се усили. В основните моменти играчите на Марек се активизираха, съвсем настигайки Иван Станев и компания след офанзива на опитния деец Коце Стойков и ас на Златан Йорданов - 24:21. Не се случи нищо повече и Добруджа записа чиста победа след 25:21.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:0 (25:22, 25:17, 25:21)
ДОБРУДЖА 07: Иван Станев, Иван Крачев, Пламен Шекерджиев, Димитър Маринков, Красимир Гайдарски, Александър Кордев - Николай Тодоров-либеро (Самуил Василев-либеро)
Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ
МАРЕК: Чоно Пенчев, Илиян Преспов, Златан Йорданов, Яни Георгиев, Борислав Апостолов, Павел Душков - Владислав Иванов-либеро (Светослав Иванов, Светослав Станков, Костадин Стойков)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.