Волейболистите на България не успяха да се завърнат на победния

...

Националите по волейбол с втора катастрофална загуба на Евроволей 2021 |

Волейболистите на България не съумяха да се завърнат на победния път на Европейското състезание 2021 в Острава (Чехия).

След загубата от Италия с 1:3 през днешния ден националите ни не се опълчиха и на Словения, като позволиха проваляне с 0:3 (18:25, 19:25, 21:25) в четвъртия си мач от група В. Така отборът ни има две победи, две загуби и 5 точки, като заема трето място във краткотрайното класиране. Позицията е преди последния дуел от групата, в който Чехия среща Черна гора. Победа за домакините ще докара до рокада и България ще остане четвърта.

Нашите означиха слаб мач, в който нямаше въодушевление и хъс. Съставът ни не затрудни словенците и игра ролята на догонващ от самото начало. Показахме недостатъци в посрещане, от което не вървеше и офанзивата. Словенците пък тъкмо противоположното влязоха чудесно в мача и резервираха непоклатимост до дъно.

Единствено в третата част имаше прочут интервал на по-силни изяви и волейболистите ни бяха изцяло равностойни на противника. Това обаче бе единствено доникъде. След това Словения още веднъж направи разлика и затвори мача в три гейма.

Най-резултатен бе Цветан Соколов с 12 точки (1 ас, 2 блокади), Тодор Скримов приключи с 9 точки (3 аса, 2 блокади).

8 септември е почивен ден за България, словенците излизат против Италия от 16:45 ч.

На 9 септември е последният ни мач от груповата фаза. Съставът ни излиза против Беларус от 17:00 ч. б.в.
Източник: offnews.bg