Волейболистите до 17 години спечелиха балканската титла на първенството, проведено

...

Мартин Стоев изведе юношите до 17 години до балканска титла

Волейболистите до 17 години завоюваха балканската купа на шампионата, извършено в Истанбул (Турция).

Девойките до 16 години приключиха пети на Балканиадата в Сомбор

Момичетата на Теодора Бечева изгубиха с 1-3 от Румъния

Момчетата на Мартин Стоев съкрушиха на финала Турция с 3-1 (25-17, 23-25, 27-25, 25-13) и се класираха за Европейското състезание във възрастовата група следващата година.

Турците оказаха опозиция единствено във втория и третия гейм. В решителния четвърти българите имаха цялостно предимство и дадоха единствено 13 точки на достойните си съперниците.

" Много се радваме. Играхме ужасно! Бихме доста мощен тим и се класирахме на европейско. Най-сладкият ми златен орден! Всички играха, бяхме един колектив ", съобщи Стоев пред Viasport.bg.

В мач за бронзовите медали Гърция победи Сърбия с 3-0 (25-20, 25-14, 26-24). Румъния измъкна петото място след триумф над Черна гора с 3-0 (25-9, 25-17, 25-23).