Военните действия в Украйна могат да ескалират и да обхванат

...
Военните действия в Украйна могат да ескалират и да обхванат
Коментари Харесай

ДАНС: Военните действия в Украйна може да обхванат и други държави

Военните дейности в Украйна могат да ескалират и да обзет и други страни. Не се изключва и заплаха от оръжия за всеобщо поразяване. Това е мнението на българските спецслужби, записано в годишния им отчет.

Войната в Украйна и прогнозите за хода й – това е главната тематика в отчетите на спецслужбите.
Опасност войната да се разрасне и отвън границите на Украйна виждат от контраразузнаването, като една от задачите на Русия е да сътвори нова зона на спор на Балканите.

А Черноморско-кавказкият район се показва и като зона на първостепенно значение както за сигурността на България, по този начин и за НАТО.

ОтВоенното разузнаване пък оповестяват за опити на Скопие да влияе върху българските малцинства в прилежащи страни за да се припознаят като „ македонски ".

Вариант за потребление на оръжия за всеобщо поразяване не може да бъде изключен, показват от ДАНС около съветската експанзия в Украйна. И макар че от контраразузнаването позволяват, че военните дейности могат да обзет и други страни, то от военното разузнаване са на друго мнение.

„ Тези отчети би трябвало да ни тормозят само от позиция на войната в Украйна. И то не от позиция на разширение на войнатачрез излизане от границите на Украйна, а някои събития като Каховската Водноелектрическа централа, в случай че да вземем за пример някоя повреда имаме в Запорожката АЕЦ, тогава резултатът от едно такова деяние на двустранна основа може да засегне и страни, които са в съседство ”, съобщи Атанас Запрянов, заместник-министър на защитата.

ДАНС отбелязва, че Кремъл основава провокации за поддръжката и модернизацията на АЕЦ „ Козлодуй ”.

„ Усилията на Русия да дестабилизират обстановката в РСМ и да срутен опцията за започване на договаряния за участие в Европейски Съюз е голяма. Видимо е, че партиите, които най-яростно в РСМ са срещу участието й и имат най-антибългарска реторика, демонстрират своята доста близка ориентировка към Русия ”, разяснява Керемедчиев.

В отчетите е маркирано още, че условието българите да бъдат вписани в македонската конституция към момента не е изпълнено.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР