Пускат водата в Плевен и още седем населени места за два часа и половина
Водоподаването за Плевен и още седем обитаеми места в региона ще бъде възобновено за два часа и половина довечера, оповестиха от " Водоснабдяване и канализация " (ВиК) ЕООД.
От сдружението споделиха още, че количествата питейна вода, които постъпват от магистрален тръбопровод „ Черни Осъм “ към Плевенска област, не престават да са сериозно ниски.
Регионалните водоизточници - шахтовите кладенци „ Долна Митрополия “, „ Биволаре “ и „ Крушовица “ не могат да компенсират нужната вода за съблюдаване на часовете на режимното водоподаване. Те са напълно подвластни от метеорологичните условия и са с фрапантно понижен дебит.
В тази връзка водоснабдяването за Плевен, Долна Митрополия, Тръстеник, Биволаре, Буковлък, Опанец, Победа и Ясен ще бъде възобновено от 19:00 до 21:30 часа през днешния ден.
С цел да се натрупат водни количества за идващия ден, се постанова водоснабдяването да бъде прекратено от 21:30 до 6:00 часа. На 19 август вода за потребителите от посочените обитаеми места ще се подава от 6:00 до 9:00 часа.
От ВиК- Плевен увериха, че се прави всичко допустимо да се акумулират водни количества за стабилизиране на водоподаването в Плевен и района и се търсят други възможности за нови водоизточници, съобщи Българска телеграфна агенция.
От през днешния ден сдружението стартира проучвателни сондажни действия за разкриване на вода в зоната на помпена станция „ Вит “.




