води с 2:0 Черно море в мач от 19-тия кръг

...

НА ЖИВО: ЦСКА - Черно море 2:0, полувреме

води с 2:0 Черно море в мач от 19-тия кръг на . Още при започване на срещата " алените " поеха самодейността и не оставиха на противника да сътвори нищо рисково. " Моряците " нямаха насочен удар към вратата през първото полувреме, до момента в който ЦСКА стреля 6 пъти.
В 20-ата минута резултатът беше открит, откакто Яник Вилдсхут центрира отляво, като Йоан Баи засече топката и я прати неспасяемо във вратата. Поради рикошет обаче попадението беше записано като автогол на Мартин Дичев. В 43 минута Жоржи Кайседо засече центриране на Йоан Баи и след инспекция на VAR попадението беше зачетено.
Преди дуела ЦСКА е втори в класирането с 33 точки, до момента в който Черно море е трети с 32. С тази среща годината за варненци завършва, до момента в който за " алените " следва посещение на Арда на 16 декември.
Срещата стартира в 14:15 ч. и ще може да го следите .

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

В 3-ата минута Чакакович изведе Жорди Кайседо отляво. Живко Атанасов мазета удара на еквадореца в корнер. Баи центрира от ъгловия удар към Метс и топката беше изчистена.
В 7-ата минута " армейците " пробваха нова офанзива отляво посредством Мазику. Бранителят си поведе топката прекомерно мощно. Три минути по-късно Чатакович опита независима акция в наказателното поле, където беше спрян от Влатко Дробаров.
В 13-ата минута Кайседо извее Вилдсхут наляво. Иван Дюлгеров в точния момент съкрати дистанцията и избави.

20` - 1:0! Яник Видсхут напредна по левия фланг, центрира към Йоан Баи, който от близка отдалеченост незабавно стреля и се разписа. Поради рикошет обаче попадението беше записано като автогол на Мартин Дичев.
ЦСКА продължи да натиска и в 24-ата минута Кайседо изскочи зад тила на отбраната. Живко Атанасов съумя да неутралира деветката на " армейците ". Две минути по-късно Вилдсхут беше доста покрай гола след удар към далечния ъгъл.
В 29-ата минута " моряците " пробваха контраофанзива посредством дълъг пас към Сердюк. Димитър Евтимов изпревари украинеца. Само минута по-късно Кайседо беше изведен от Вилдсхут и пропусна златна опция, като изстрелът му мина в навън.
В 34-ата минута ЦСКА получи правото да извърши директен свободен удар. Чатакович стреля над вратата.
45` - 2:0! В 43-ата минута Йоан Баи центрира към Жорди Кайседо, като еквадорецът стреля с глава и вкара. Голът в началото беше анулиран заради засада на Баи, само че след разглеждане на VAR попадението беше зачетено!
СЪСТАВИ:
ЦСКА: 25 Димитър Евтимов, 19 Иван Турицов, 2 Юрген Матей, 20 Карол Метс, 18 Брадли Мазику, 3 Жеферсон Телес, 24 Карло Мухар, 11 Хамза Чатакович, 30 Яник-Сони Уайлдшът, 7 Йоан Баи, 9 Жорди Кайседо
Черно море: 25 Иван Дюлгеров, 6 Виктор Попов, 3 Живко Атанасов, 28 Влатко Дробаров, 32 Мартин Дичев, 27 Даниел Димов, 71 Васил Панайотов, 23 Пабло Гарсия, 9 Евгений Сердюк, 17 Велислав Василев, 15 Леандро Андраде
ПРЕДИ МАЧА
Черно море няма загуба в 11 следващи турнирни мача, като по този начин изравниха върха на клуба и са на трето място в класирането. Ако " моряците " завоюват, те ще изместят ЦСКА от втората позиция.
В началото на акцията " алените " завоюваха гостуването си на " Тича " с минималното 1:0. Тогава голът беше вкаран от Жорди Кайседо. Предишните две срещи сред отборите също приключиха с победи за ЦСКА.
Последният триумф на Черно море беше през 2019 година, когато варненци победиха с 3:1 на стадион " Българска войска ". В исторически проект това е единствено една от трите турнирни победи на Черно море като посетител на " алените ".
Източник: sportlive.bg