Водещи вериги супермаркети в Хърватия обявиха, че ще намалят цените

...
Водещи вериги супермаркети в Хърватия обявиха, че ще намалят цените
Коментари Харесай

Супермаркети в Хърватия намаляват цените на храните

Водещи вериги супермаркети в Хърватия оповестиха, че ще понижат цените на някои от питателните си артикули още преди да влезе в действие решението на хърватското държавно управление да намали налог добавена стойност (ДДС) за тази категория артикули, оповестяват хърватските медии.

Правителствена мярка, която би трябвало да влезе в действие от първи април, планува Данък добавена стойност на храни като риба, месо, яйца, плодове и зеленчуци ще бъде понижен от 13 на 5 %, а за някои санитарни артикули от 25 на 13 %.

По-рано тази седмица хърватското държавно управление показа пакет от ограничения на стойност 4,8 милиарда куни (640 милиона евро), целящ да отбрани потребителите от последствията от скока на енергийните цени, осведоми Българска телеграфна агенция.

Пакетът планува ограничение на растежа на цените на електрическата енергия до 9,6 %, а на цените на газа до 20 на 100. При някои от  супермаркетите понижението на цените влиза в действие от идния понеделник, а при други от първи март.

Годишната инфлация в Хърватия през декември е била 5,2 на 100, а месечната - 0,1 на 100 по данни на Евростат.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР