Воденият от Станимир Стоилов отбор на Астана постигна победа с

...

Станимир Стоилов и "Астана" взеха комфортен аванс срещу "Легия"

Воденият от Станимир Стоилов тим на " Астана " реализира победа с 3:1 над " Легия " (Варшава) в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Казахстанският първенец беше по-добрия тим, като можеше да завоюва даже с по-убедителен резултат, само че пропусна няколко преференциални шанса. Жуниор Кабананга и Иван Маевски дадоха преднина от 2:0 на " Астана " малко преди почивката.

През втората чат отборът на Станимир Стоилов заигра на контраофанзива, само че не съумя да се възползва от разкрилите му се шансове. Освен това гол на Кабананга беше анулиран поради зсада. В 81-ата минута албанецът Арманду Садику понижи и върна очакванията за " Легия ".

Koniec meczu. Zimny prysznic w upalnej Astanie... Ale w rewanżu wszystko jest możliwe. #ASTLEGpic.twitter.com/rAhk9g1Yqk