Воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе успя да запише впечатляващо постижение.

...

Станимир Стоилов и Гьозтепе записаха страхотно постижение

Воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе съумя да запише впечатляващо достижение. Отборът е непобеден на своя " Гюрсел Аксел " в Измир от 336 дни насам или 15 мача. За последно отборът на Стоилов отстъпи вкъщи на Коджаелиспор с 0:1 на 4 октомври предходната година. След това " жълто-червените " бяха поети от Мъри, който дебютира в идващия домашен мач против Тузласпор (2:0).

Оттогава Гьозтепе е спечелил 11 срещи на своя стадион, а в други четири е приключил наедно.

От началото на сезона в Суперлигата " Гьоз-Гьоз " направи 2:2 против Фенербахче на Жозе Моуриньо, а по-късно победи Бодрумспор (2:0), Кайзериспор (3:0) и Сивасспор (3:2). Последният триумф беше извънредно трагичен, откакто Гьозтепе поведе с 2:0, само че разреши равнене, а в четвъртата минута на добавеното време привлеченият от Челси Давид Датро Фофана осъществя надвит гол.

Далеч след " Гьоз-Гьоз " в тази ранглиста са Бешикташ и Аланияспор. Двата тима са непобедени на своите игрища в седем следващи мача, а след тях се подрежда Трабзонспор с шест дуела.

" Жълто-червените " заемат шесто място във краткотрайното класиране на Суперлигата с 12 точки.

Göztepe’miz evinde 336 gündür yenilmiyor.

Bu alanda ligde evde yenilmezlik serisinde açık ara öndeyiz 15 maç ile.