Воденият от Станимир Стоилов Астана приключи достойно историческото си участие

...

"Астана" се сбогува с Лига Европа след зрелищно 3:3 в Лисабон

Воденият от Станимир Стоилов " Астана " завърши почтено историческото си присъединяване в Лига Европа. Шампионът на Казахстан навакса два гола пасив и стигна до тъждество 3:3 при гостуването на " Спортинг " (Лисабон). Португалският отличник продължава към осминафиналите след успеха с 3:1 в първата среща.

Бас Дост даде задатък на домакините още в третата минута след асистенция на Брайън Руис. " Астана " съумя да изравни осем минути пред края на полувремето посредством Марин Томасов.

С два гола на Бруно Фернандес сред 53-ата и 63-ата минута " Спортинг " взе удобен задатък от 3:1. " Астана " обаче откри сили да се пребори за положителен резултат в последния си европейски мач за сезона. Патрик Твумаси понижи в 80-ата минута, а Дмитрий Шомко направи 3:3 в добавеното време.

Според медиите в Казахстан има огромна възможност това да е последният дуел на Станимир Стоилов като треньор на " Астана ". " Спутник " твърди, че българският експерт е твърдо решен да потърси ново предизвикателство.

© Reuters

Преди мача със " Спортинг " не даде съответен отговор за бъдещето си. " Всичко може да се случи. Не изключвам никаква опция. Сега не желая да приказвам на тази тематика. Най-важното е, че сега съм треньор на този тим. Ще приказваме за бъдещето ми, като се върнем в Астана ", сподели Стоилов на конференция.

Под негово управление " Астана " пренаписа историята на казахстанския футбол. Българинът изведе тим до четири трофеи за четири години и до още два трофея - Купата и Суперкупата на Казахстан.

Освен това отборът от Астана записа историческо присъединяване в групите на Шампионската лига, където реализира четири равенства в шестте си мача с " Атлетико " (Мадрид), " Бенфика " и " Галатасарай ". През този сезон " Астана " стана първият тим от Казахстан, който взе участие в евротурнирите през пролетта.

© Reuters

" Наполи " помечта за героизъм против " Лайцпиг ", само че отпадна поради по-малко вкарани голове на непознат терен

Освен " Спортинг " още осем тима си осигуриха място в осминафиналите на Лига Европа след ранните дуели. В най-интригуващия конфликт " Наполи " помечта за героизъм против " Лайпциг ", само че отпадна от шампионата. Италианците завоюваха реванша в Германия с 2:0, само че загубата с 1:3 в първата среща ги остави зад битка поради по-малко попадения на непознат терен.

Друг тим от Серия А - " Лацио ", откри място в идната фаза след разгромна победа с 5:1 против ФКСБ в Рим и общ резултат 5:2. За осминафиналите се класираха и два тима от Русия - " Локомотив " (Москва) и " Зенит " (Санкт Петербург).

Един от огромните любимци за трофея - " Атлетико " (Мадрид), реализира рутинна победа с 1:0 против " Копенхаген ". " Дюшекчиите " си осигуриха крайния триумф в конфликта още след първия мач в Дания, когато се постановиха с 4:1.