Воденият от Илия Груев отбор на Дуисбург допусна втора поредна

...

Груев и Дуисбург не успяха да се противопоставят на лидера

Воденият от Илия Груев тим на Дуисбург позволи втора поредна загуба във Втора Бундеслига след проваляне с 1:2 като хазаин на водача Фортуна Дюселдорф.

Първият гол падна в 40-та минута и беше доста хубав. Оливер Финк подаде към Рувен Хенингс, който пое топката пред наказателното поле и я изпрати в мрежата на Дуисбург с доста мощен и прецизен удар. Това беше неговият девети гол за сезона.

Такаши Усами повиши на 2:0 за Фортуна в 88-та минута, когато получи пас от Давор Ловрен самичък против вратаря, а Дуисбург съумя да върне единствено един гол.

Това се случи в добавеното време, когато Борис Тасчи беше прецизен след малко безредие в наказателното поле на гостите.

Така Дуисбург се смъкна на шесто място в класирането с 37 точки, а Фортуна е безапелационен водач с 50.