Воденият от Диян Боюклиев тим загуби от Полша с в

...

България U17 шеста в Европа

Воденият от Диян Боюклиев отбор загуби от Полша с в срещата за петото място в Храдец Кралове.

Въпреки че приключиха с крах в последната борба, младите " лъвици " извършиха една от главните си задания - класиране на Световното състезание следващата година.

Регламентът планува билети за Мондиал 2023 да вземат първите шест отбора от Евроволей.

Българските националки имаха своите шансове в първата част, само че не съумяха да ги оползотворят. Нашите потеглиха мощно, като поведоха с 8:4. Те диктуваха играта доникъде на гейма, след което Полша „ натисна газта “. Съперникът направи цялостен поврат и поведе с 1:0.

В идващите два гейма „ Дружина полска “ контролираше играта. Вторият гейм стартира с ударното 6:1. Това пречупи девойките ни и съперникът нямаше проблеми за 2:0. В третата част Полша още веднъж не разреши изненади и затвори мача с крайното 3:0 за 75 минути игра.

Най-резултатна за България бе Ива Дудова с 13 точки (2 аса, 2 блокади). С 10 точки завърши Дияна Борисова (3 аса). За Полша Зофия Бжоза завърши с 11 точки (1 блокада).