Воденият от българския специалист Стойчо Младенов отбор на Кайсар надделя

...

Победи за българските треньори в Казахстан

Воденият от българския експерт Стойчо Младенов тим на Кайсар надви с 1:0 над гостуващия Жетису в среща от предпоследния 32-и кръг на футболното състезание на Казахстан. Иван Садовничий се вкара автогол малко след почивката, а с третия си следващ триумф без позволен гол в шампионата домакините се изкачиха на шестото място с 42 точки.

Иртиш под управлението на Димитър Димитров завоюва за четвърти път в последните си пет срещи след 2:0 против гостуващия Акжайк. Павел Шабалин изведе домакините напред по-късно повече от час игра, а Абел Камара реши всичко с второ попадение 10 минути преди края. Така отборът от Павлодар се изкачи на 10-ата позиция, която дада право на присъединяване в плейоф за оставане в елита. Акжайк остана на последното 12-о място с 30 точки и изпада във втора дивизия.

Шахтьор Караганди, който е водин от Николай Костов, завоюва с 2:1 против гостуващия Тобол и с 35 точки е девети. Осигурилият си пета поредна шампионска купа ФК Астана, в чийто треньорски щаб помощник е Саид Ибраимов, надви на личен терен с 3:2 над втория в класирането Кайрат. Домакините имат 74 точки, до момента в който Кайрат има обезпечени сребърни медали с 61 точки преди последния кръг. Тобол си обезпечи бронза с 50 точки.