Водачът в германския елит Борусия (Дортмунд) сложи добро начало на

...

Борусия стартира успешно годината

Водачът в немския хайлайф Борусия (Дортмунд) постави положително начало на годината, откакто записа победа в първия си мач. Вестфалци надделяха с 3:2 различен немски отбор - Фортуна (Дюселдорф), в контрола от лагера в испанския курорт Марбейя. Капитанът Марсел Шмелцер донесе триумфа минута преди края.

In action pic.twitter.com/umI54BkEE0
— Borussia Dortmund (@BlackYellow) January 7, 2019
Петер Щьогер изведе Фортуна напред след 14 минути игра, само че още до почивката Дортмунд обърна с две попадения на Максимилиан Филип. Полякът Марцин Камински изравни за 2:2 в 67-ата, преди в края Шмелцер да донесе триумфа на своите.

Last minute Marcel for the win! pic.twitter.com/3zSbFdxetO
След четири дни тимът на Люсиен Фавър ще има още инспекция - против Фейенорд.

Първенството в Бундеслигата се възобновява на 18 януари, като в първата си среща Дортмунд гостува на Република България (Лайпциг) ден по-късно.

Съставът на БОРУСИЯ (Д): Хитц, Пишчек, Пийпер, Хакими, Герейро, Рашъл, Вайгъл, Витцел, Пулишич, Филип, Гьотце

(Резерви: Оелшлегел, Топрак, Бурнич, Исак, Кагава, Гомес, Санчо, Шмелцер, Волф)

БОРУСИЯ (Д) - ФОРТУНА (Д) 3:2
0:1 Щьогер (14)
1:1 Филип (31)
2:1 Филип (34)
2:2 Камински (67)
3:2 Шмелцер (89)