Хизбула нарече споразумението между Ливан и Израел капитулация
Водачът на " Хизбула " Наим Касем се разгласи срещу контрактуваното с посредничеството на Съединени американски щати съглашение сред Израел и Ливан, ден откакто то бе подписано, и го дефинира като капитулация пред Израел, съобщи Ройтерс.
Той разкритикува ситуациите в контракта, обвързващи изтеглянето на Израел с разоръжаването на " Хизбула ", проиранско шиитско придвижване. По думите му това на процедура узаконява израелското военно наличие и прекрачва " всички червени линии ".
Групировката ще продължи въоръжената опозиция, добави Касем. " Никога не сме напускали бойното поле и при най-трудните условия, няма да го създадем и в този момент ", уточни той.
Източник: manager.bg
КОМЕНТАРИ




