Властите в Елабужския район на руската република Татарстан обявиха отмяната

...
Властите в Елабужския район на руската република Татарстан обявиха отмяната
Коментари Харесай

Удар в тила на врага! Украински атаки с дронове в Татарстан

Властите в Елабужския регион на съветската република Татарстан оповестиха анулацията на всички всеобщи мероприятия поради зачестилите офанзиви с украински безпилотни летателни апарати. Това заяви в изключително видеообръщение ръководителят на региона Рустем Нуриев, представен от Би Би Си.

" Практически всекидневно се записват опити за навлизане на дронове в региона. Противникът се стреми да наруши активността на значими индустриални обекти и да сътвори напрежение измежду популацията ", съобщи Нуриев.

Като част от ограниченията за сигурност, жителите са призовани да проявят схващане към вероятното ограничение на мобилния интернет в региона. Основният приоритет, акцентира Нуриев, е " отбраната на живота и здравето на всеки гражданин на Елабуга ".

Град Елабуга и покрайнините му са обект на постоянни офанзиви с дронове. Според украински военни източници, съществена цел на ударите е специфичната икономическа зона " Алабуга ", където се намира цех за произвеждане на дронове-камикадзе от вида " Шахед ". Тези апарати се употребяват от съветската войска при набези против украинска територия.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР