Владимир Илиев и Антон Синапов се класираха за утрешно преследване

...

Двама българи влязоха в преследването в Йостерсунд

Владимир Илиев и Антон Синапов се класираха за утрешно гонене на 12,5км., което ще затвори първия кръг за Световната купа по биатлон, който се организира в Йостерсунд (Швеция).

Двамата българи завъртяха по една наказателна обиколка в хода на спринтовата конкуренция и се класираха надлежно 43-ти и 49-ти. Васил Зашев сбърка пет пъти и приключи 95-ти.

Победител в конкуренцията стана Филип Наврат (Германия), а тройката допълниха норвежците Тарей Бьо и Вьоборн Сьорум.

Паралелно със Световната купа по биатлон, в Контиолахти (Финландия) се организира и първият кръг от IBU купата.

Благой Тодев записа най-силният български резултат в спринта при мъжете. Българинът от Банско, който претърпя сериозна травма през лятото, повали всички цели на стрелбището и зае 16-то място в крайното класиране.

Цветан Данаджиев сбърка три пъти на стрелбището и приключи 97-ми, а Валентин Карабаджаков остана на място 100 с пет наказателни обиколки.

В спринта при дамите на първо време от българките е Мария Здравкова, която сбърка два пъти и финишира 64-та. Стефани Йолова е 73-та с четири неточности, а Лора Радковска зае 89-то място с три санкции.
Източник: dnesplus.bg