Владимир Дубов и Николай Вичев донесоха първи титли за България

...

Дубов и Вичев донесоха първи титли от „Дан Колов – Никола Петров”

Владимир Дубов и Николай Вичев донесоха първи трофеи за България от шампионата „ Дан Колов – Никола Петров ” в столичната зала „ Асикс Арена ”.

При 61-килограмовите на свободната битка двукратният международен вицешампион прегази японеца Аримото Шинго със 7:0. Досега Дубов два пъти е ставал притежател на златния пояс "Никола Петров".

В класическия жанр Николай Вичев се оправи с румънеца Раду Михай – 4:1 при 63-килограмовите. За 25-годишния национал това бе първо отличие от огромно състезание. Талантът е най-голямата сензация на шампионата досега, като в полуфиналите надделя олимпийския вицешампион Ота Шинобу (Япония) с 9:0.

Вичев получи златното си отличие от спортния министър Красен Кралев, който бе посетител на шампионата.

В категория до 70 кг на свободния жанр Мирослав Киров пък завоюва бронз, а най-титулуваният герой на шампионата Абдулрашид Садулаев (Русия) ликува с купата в кат. до 92 кг след механически туш с 10:0 против грузинеца Иракли Мцитури.

При дамите Мими Христова се окичи със сребро. На финала при 59-килограмовите тя отстъпи пред рускинята Светлана Липатова с 1:5.

Надпреварата е генерална инспекция за Европейското в Русия в края на април. За утрешните финали се класираха още двама национали – еврошампионът Тарек Абделслам и двукратната международна вицешампионка Тайбе Юсеин. Тарек още веднъж бе безапелационен, като на полуфиналите в кат. до 87 кг на класическия жанр съкруши японеца Суми Масато с 8:0.

Юсеин (62 кг) надделя рускинята Татяна Смоляк с механически туш 11:0 за 1,47 мин.

Николай Байряков (97 кг), пети от Олимпиадата Рио 2016 при класиците, загуби на полуфиналите от турчина Сюлейман Демирчи с 1:5 и ще спори за бронза. На крачка от финалите останаха също Филип Новачков (65) след 0:11 от руснака Хаджимурад Рашидов, както и Димитър Иванов в същата категория. Той претърпя проваляне от Васил Шуптар (Украйна) с 0:10.

Утре конкуренцията продължава с останалите категории. Схватките стартират от 10 часа. /БГНЕС
Източник: bgnes.com