Операция Антидрога в Пиринско, обиски и арести
Вж. к. „ Еленово “ в гр. Благоевград е тествано жилище, населявано от двама мъже на 39 и 41 години, където органите на реда разкрили към 7, 20 грама тревиста маса, която след изработен полеви тест е реагирала позитивно на канабис. Лицата са арестувани със заповед за задържане до 24 часа, а по случая е формирано досъдебно произвеждане.
На същата дата в ж. к. „ Изток “ в гр. Петрич, от полицейски чиновници на РУ-Петрич е осъществена инспекция на 42-годишен мъж от града. Намерени са към 1, 77 грама бяло прахообразно вещество, реагиращо позитивно на амфетамин и към 2, 88 грама канабис. В хода на работата по случая е тествано и населяваното от лицето жилище, където е открита към 17 грама тревиста маса, реагираща позитивно на канабис. Мъжът е арестуван със заповед за задържане до 24 часа.
По случая е формирано досъдебно произвеждане.
В обедните часове на 05. 11. 2023 година в региона на ул. “П. Р. Славейков “ в гр. Благоевград, криминалисти при 01 РУ-Благоевград ревизирали 33-годишна благоевградчанка, у която са открити две полиетиленови пликчета, съдържащи общо към 1, 35 грама канабис. Същата е арестувана със заповед за задържане до 24 часа и е известена РП-Благоевград.
През вчерашния ден в жилище в ж. к. „ Еленово “ в гр. Благоевград полицейските чиновници разкрили полиетиленово пликче с намираща се в него кафява тревиста маса. След изработен полеви тест тя е реагирала позитивно на канабис с тегло към 2, 3 грама. 34-годишният жител на дома е арестуван със заповед за задържане до 24 часа и е формирано досъдебно произвеждане.
Вчера, при осъществена инспекция в местността „ Мацански андък “ до пътя за с. Делвино, от криминалисти при 02 РУ-Благоевград е открита укрита найлонова чанта, съдържаща към 80 грама суха тревиста маса, реагираща позитивно на канабис. Задържан е малолетен юноша от гр. Благоевград. По случая е формирано досъдебно произвеждане.
В. Василев




