Вицешампионът в Първа лига ЦСКА победи шестия в руското първенство

...

ЦСКА победи руския УФА, "Левски" загуби от "Септември"

Вицешампионът в Първа лига ЦСКА победи шестия в съветското състезание УФА с 2:1, а бронзовият медалист " Левски " загуби с 1:2 от " Септември ".

Червените изиграха третата си контрола от предсезонната подготовка и втора от началото на летния лагер в Австрия. Те записаха трета победа от три мача. В събота отборът, воден от Нестор ел Маестро, надигра японския " В-Варен " (Нагасаки) с 3:0, а предишния понеделник започва инспекциите с триумф с 2:0 против " Етър ".

ЦСКА откри резултата против УФА с попадение на Тонислав Йорданов в 24-та минута. Кирил Десподов центрира отдясно, Жеферсон се забави с отиграването на топката, само че тя попадна в Йорданов, който я изпрати в мрежата.

Авансът на алените устоя единствено девет минути. Силвестър Игбун вкара първия гол във вратата на българския тим от началото на лятната подготовката и изравни резултата. Йорданов можеше бързо да възвърне преднината на ЦСКА след красиво осъществяване на задна ножица, само че топката мина над вратата.

На почивката Ел Маестро направи седем смени. В игра се появиха Божидар Чорбаджийски, Александър Дюлгеров, Стивън Перейра, Рубен Пинто, Никола Колев, Александър Георгиев и Жанио Бикел. Освен тях втората част започнаха и почналите като титуляри Стипица, Жеферсон, Десподов и Йорданов.

В 61-та минута Йорданов вкара втория си гол в мача, който се оказа и надвит. Пинто, Колев и Георгиев имаха късмет да усилят задатъка на алените, а в 81-ата минута Иван Обляков пропусна добър късмет да изравни.

В същото време " Левски " позволи първо проваляне от началото на предсезонната подготовка. Под проливния дъжд на стадиона в Правец сините отстъпиха с 1:2 против " Септември ".

Борис Галчев откри резултата две минути преди края на първото полувреме. Хали Тиам изравни 10 минути след почивката. Шест минути преди края на дуела Мирослав Будинов донесе успеха на " Септември ".
Източник: dnevnik.bg