Вицешампионът ЦСКА постигна първа победа по време на подготвителния си

...

ЦСКА се отпуши и удари словаци за първи успех в Турция, Назон се завърна с гол

Вицешампионът ЦСКА реализира първа победа по време на подготвителния си лагер в Турция, откакто надигра с резултат 2:0 словашкия Тренчин в третата си контрола по време подготвителния си лагер в Турция. Тобиас Хайнц откри в 53-ата, а завърналият се в състава  Дюкенс Назон  сложи точка на разногласието в 85-ата минута.

Преди днешната среща „ алените “ позволиха две провали и то без да отбележат попадение – с 0:2 от полския Корона Киелце и с 0:1 от иранския Трактор. На старта на подготовката си на родна земя възпитаниците на Нестор Ел Маестро пък надиграха с 5:3 втородивизионния Литекс. До края на лагера си в Турция ЦСКА ще срещне деветия в Чехия Бохемианс Прага (03 февруари), след което се прибира на родна земя, където ще се изправи против Септември София (10 февруари).

Днес от първата минута започна Тобиас Хайнц, който пропусна предходната среща заради леки болки и дискомфорт в глезена. Заради насъбрана отмалялост отмора плучиха Димитър Евтимов, Юрген Матай, Иван Турицов и Марселиньо Кареасо, а новото попълнение Фернандо Каранга също не взе участие в срещата.

Българският тим започва по-добре срещата и първият прецизен удар бе на тяхната сметка. В петата минута Матиас Фаетон задържа добре топката пред наказателното поле о комбинира с Майкъл Естрада вдясно, след което еквадорецът шутира, само че вратарят на Тренчин избави. Минута по-късно Фаетон нахлу в наказателното поле и шутира по диагонала, само че Михал Кукучка още веднъж избави.

Словаците не се забавиха и малко по-късно на собствен ред сътвориха добра опция. Хилари Гонг проби отдясно, а топката стигна до Нйегош Купусович, който я върна за Матуш Кмет и той шутира, само че ударът му бе избавен от вратаря Густаво Бусато.

Тренчин още веднъж стигна до вратата на Бусато в 14-ата минута, когато Ейнел Соареш надбяга Тибо по левия фланг, влезе в наказателното поле и насочи ниско центриране към Нйегош Купусович, който стреля, само че след рикошет, топката излезе в корнер.

Тренчин продължи да поглежда по-често в предни позиции, само че последователно след 25-ата минута ЦСКА изнесе играта и на собствен ред стартира да организира офанзиви към вратата на словашкия си противник.

В 31-ата минута обаче Купусович съумя да стигне до топката след ниско центриране на близката греда, само че Бусато съумя да се намеси.

ЦСКА се измъкна в 35-ата минута, когато словаците удариха греда. Тогава Енес Махмутович не съумя да се оправи с една дълга топка, която стигна до Купусович, който мигновено стреля рисково с левия крайник от границата на наказателното поле, само че топката рикошира в напречната греда, тупна пред голлинията, а по-късно бранител в „ алено “ почисти в корнер.

До края на полувремето " червенте " натиснаха, а минута преди почивката Фаетон и Тобиас Хайнц разиграха добре на левия фланг, само че опитът за центриране на норвежеца приключи с топка във външната страна на мрежата.

На почивката за ЦСКА се появи нападателят Дюкенс Назон, чийто трансфер в кпиърския Пафос не се реализира и той се завърна в състава на българския отбор.

В 52-ата минута Тренчин прати топката във вратата на влезлия на почивката Марин Орлинов, само че попадението не беше зачетено. След центриране отдясно Ейнел Соарес се вклини сред Вион и Махмутович и засече топката от въздуха и я вкара във вратата, само че голът бе анулиран вярно поради засада.

Само минута по-късно обаче ЦСКА откри резултата с първия си гол по време на подготвителния си лагер в Турция. Дюкенс Назон отигра технично с пета за Фаетон на десния фланг, който пък подаде към Тобиас Хайнц пред наказателното поле. Норвежецът имаше време да си настройки топката и с неособено мощен удар по земя от границата на пенатлтерията прати неспасяемо топката в долния десен ъгъл на вратата на словаците за 1:0.

Малко след попадението Хайнц можеше да означи и второ попадение, само че ударът му бе избавен от вратаря на Тренчин.

Двайсетина минути преди края на постоянното време на терена се появи Мартин Стойчев, като по този начин направи всекидневен дебют за „ алените “.

В 73-ата минута голмайсторът на столичани в днешната среща Тобиас Хайнц получи травма и трябваше да бъде сменен наложително. Той бе настъпан в личното си наказателнот поле от неприятелски играч и незабавно даде знак към щаба, че няма да може да продължи.

Минута по-късно вратарят на „ алените “ - Марин Орлинов, се намеси чудесно след удар от въздуха на Сковайша.

В 85-ата минута ЦСКА реши всичко с втори гол. След дълго осъществяване на тъч топката стигна до Дюкенс Назон, а хаитянинът овладя на гърди, обърна се и с комфортния си десен крайник нанесе мощен удар, който рикошира в гредата, а по-късно влезе във вратата на Тренчин за 2:0.

FT  | ЦСКА – ТРЕНЧИН  2:0

1:0 Тобиас Хайнц 53'

2:0 Дюкенс Назон 85'