Вицешампионът Монтана 2003 се наложи над Шоутайм с 90:61 (32:15,

...

Монтана надигра Шоутайм в среща от женското баскетболно първенство

Вицешампионът Монтана 2003 се наложи над Шоутайм с 90:61 (32:15, 24:14, 18:14, 16:18) като хазаин в дуел от шестия кръг в състезание на България по баскетбол за дами.

Мачът се игра във Вършец заради претовареност на зала „ Младост “ в Монтана. Победата бе пета за баскетболистките от Монтана, като те имат и една загуба от началото на сезона и излязоха краткотрайно отпред в класирането. Варненският Шоутайм продължава с две победа и четири провали в актива си.

Монтана 2003 овладя срещата още доникъде на първата четвърт и до края контролираше събитията на терена. Домакините поведоха с 56:29 до почивката, а след 30 минути игра задатъкът им бе 74:43. Най-голямата разлика в мача доближи 33 точки, като гостите от Шоутайм съумяха единствено да понижат пасива си под 30 точки.

Преслава Колева се отличи за Монтана 2003 с „ дабъл-дабъл “ от 19 точки и 13 битки, Валентина Горанова осъществя 15 точки, а Йоланда Косса добави 12 за триумфа.

Габриела Ангелова бе най-резултатна за тима на Шоутайм с 25 точки и 5 битки, а Даяна Дякова приключи с 10 точки и 6 битки.

Двата отбора ще се срещнат още веднъж след по-малко от 24 часа, защото Монтана 2003 ще изиграе плануваното си посещение на Шоутайм от 13-ия кръг на следващия ден (26 ноември) в зала „ Младост “ в Монтана от 14:00 часа.

Мачът на вицешампионките от идващия, седми кръг на българското състезание, който трябваше да бъде посещение на Дунав 2016 пък бе отсрочен за 14 януари в Монтана, защото на 29 ноември (сряда) тимът, воден от старши треньора Преслав Пешев, има домакинство на босненския Бановичи от Адриатическата лига при дамите.

За състава на Шоутайм следва да посрещне Шампион 2006 на 29 ноември във Варна.