Вицепремиерът и председател на Националния съвет на БСП Атанас Зафиров

...
Вицепремиерът и председател на Националния съвет на БСП Атанас Зафиров
Коментари Харесай

Според Зафиров Бюджет 2026 е „най-социалният от две десетилетия“, левицата отчита ключов принос за ръста на доходите

Вицепремиерът и ръководител на Националния съвет на Българска социалистическа партия Атанас Зафиров дефинира проектобюджета за 2026 година като „ най-социалния за последните 20 години “. На среща в Пловдив с партия „ Българска социалдемокрация – Евролевица “ той съобщи, че с помощта на напъните на левицата са реализирани нараствания на приходите, по-висока минимална работна заплата, по-голямо майчинство през втората година и разширена поддръжка за деца и фамилии. По думите му, левицата е водила „ тихи борби “, работейки без звук за тези резултати.

Зафиров акцентира, че държавното управление е поело ръководството на фона на „ каскада от рецесии “ – проблеми с водоснабдяването, вреди от естествени бедствия и последствия от интернационалните наказания. Той означи, че кабинетът не е получил обичайните „ 100 дни толеранс “ и е почнал да взема решение наследени проблеми още от първия ден.

Според вицепремиера постигнатите резултати включват преодоляване на водната рецесия, всеобщи инспекции след случая в курорта „ Елените “ и бърза реакция при проблема „ Лукойл “, довела до незабавни законови промени и назначение на необикновен шеф на рафинерията. А това опровергавало рецензиите на опозицията и показвало, че държавното управление реагира в точния момент на проблемите.

Източник: banker.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР