Витоша положи неимоверни усилия да прибави нови точки към безкрайно

...

Скромни 2 бала стигнаха на Морето в Бистрица

Витоша постави неимоверни старания да прибави нови точки към безпределно скромния си актив, но за следващ път от началото на сезона новаците удариха на камък. В първата среща от 14-ия кръг на Първа лига бистричани изгубиха с 1:2 вкъщи от Черно море, въпреки да имаха повече и по-чистите положения в мача.

По-голямата самостоятелна класа на „ моряците” си сподели думата, а с две попадения се регистрира Мариян Огнянов. За Витоша прецизен сред двата гола беше Даниел Пеев, който несъмнено бе най-съзидателният състезател за хората на Костадин Ангелов. Множеството им пропуски, изключително в края на мача бяха повода за тяхното 12-о проваляне от началото на акцията.

Още от първата минута домакините се постараха да диктуват събитията на терена и да държат повече топката. Черно море правеше прекомерно малко, с цел да се опълчва на това, но че и правилно, че Витоша доста рядко застрашаваше вратата на Емил Михайлов.

Първият прецизен шут пристигна в 7-ата минута, когато Стефан Христов смъкна с глава топката в наказателното поле на гостите. Георги Амзин опитва изстрел от въздуха, който бе прекомерно болнав, с цел да затрудни Михайлов.

В 18-ата стражът на Черно море към този момент трябваше да се намеси по-сериозно. Много надъханият Стефан Христов направи следващ набег отдясно, като продължи във вътрешността към дъгата. Той остави топката за Пеев, който опитва да нанесе мощен шут. Кълбото рикошира в бранител и закупи подла парабола. Михайлов в точния момент направи няколко крачки обратно и улови топката.

Противно на логиката точно „ моряците” откриха резултата. В 33-ата минута Георги Илиев откри добре Амаду Сукуна отляво до аутлинията в наказателното поле. Капитанът незабавно направи набег зад тила на нападателя, който му върна, а по-късно опитният халф центрира меко към непокрития пред вратарското поле Мариян Огнянов. Атакуващият халф с хубав плонж заши кълбото право под дясната скоба – 1:0.

Съвсем справедливо предвид на показаното Витоша изравни безусловно секунди преди паузата. В добавеното време на първото полувреме Даниел Пеев завоюва нарушаване на към 35 метра от вратата и самичък се зае да центрира. Фалцовото му подаване трансферира всички играчи, само че попадна в очертанията на вратата. Тупването на топката направи траекторията още по-неприятна, а и Михайлов сякаш закъсня с реакцията – 1:1.

След почивката се видя забележима активизация в редиците на Черно море. Тя доста скоро се отрази и върху резултата. В 55-ата минута Атанас Зехиров се спусна отдясно съвсем до ъгловото знаменце и центрира полувисоко към Амаду Сукуна при близката греда. Тъмнокожият футболист съобразително пропусна топката сред краката си и по този начин тя пристигна идеална за дебнещия пред дребния пеналт Мариян Огнянов. При толкоз чиста позиция някогашният ас на Левски и Ботев Пловдив доста мъчно можеше да сбърка – 1:2.

Буквално секунди по-късно Черно море можеше да води с още по-сериозна разлика. Александър Цветков съзря късмет да стреля от към 22 метра по диагонала и не се поколеба, а това докара до веща интервенция от Християн Василев.

Витоша на собствен ред имаше повече от съвършен късмет да изравни в 65-ата минута. Тогава Пеев пресече пас надълбоко в половината на Черно море и мигновено изведе Стефан Христов отдясно в наказателното поле. Нападателят стреля по никакъв начин нелошо по диагонала, а Михайлов отрази. Впоследствие Панталеев притича, с цел да прави добавка, като заобикаля падналия вратар, само че в решителния момент халфът загуби равновесие и се провали.

Пет минути по-късно „ моряците” бяха покрай ново попадение. Орлин Старокин извади топката към Георги Илиев, който овладя на 4-5 метра от дъгата. Капитанът не се посвени да стреля, а кълбото мина извънредно покрай основата на десния дирек зад Василев.

В 87-ата минута Витоша имаше невероятна обстановка да изравни резултата. Всичко стартира с тъч отдясно по офанзивата, а Четин Садула, несъзнателно или не, пропусна топката. Така Дани Пеев изпревари пазача си в наказателното поле, обърна се и с съвършен пас откри Китан Василев на 6-7 метра от вратата. Нападателят можеше да избира къде да вкара топката, само че вместо това стреля тъкмо в тялото на вратаря.

Вече в продължението на мача Витоша имаше нов супер късмет да грабне най-малко точка. Пеев още веднъж имаше пръст, като центрира идеално от фаул, а бранителите на Черно море неизвестно за какво оставиха опитният Николай Христозов да скача без настойчивост. Капитанът добре опита да порази долния десен ъгъл, само че най-после се хвана за главата, откакто топката излезе на сантиметри в навън.

По този метод Черно море записа втори следващ триумф в шампионата и с 21 точки краткотрайно се изравни с четвъртия в подреждането Ботев Пловдив. Витоша остава финален с едвам 2 пункта на сметката си. В идващия кръг бистричани гостуват против Етър на "Ивайло ", до момента в който Черно море приема Верея.

ВИТОША – ЧЕРНО МОРЕ 1:2

0:1 Мариян Огнянов 33'

1:1 Даниел Пеев 45+1'

1:2 Мариян Огнянов 55'

Витоша (4-2-3-1): Християн Василев – Петко Цанков (48' - Тодор Гочев), Николай Христозов /к/, Радко Мутафчийски, Румен Гьонов – Димитър Панталеев (77' - Четин Садула), Венцислав Бонев (64' - Ивайло Лазаров) – Китан Василев, Георги Амзин, Стефан Христов – Даниел Пеев

Старши треньор: Костадин Ангелов

Черно море (4-2-3-1): Емил Михайлов – Мартин Костадинов (40' - Антон Огнянов), Александър Александров, Илия Миланов, Ондрей Сукуп – Орлин Старокин, Георги Илиев /к/ - Атанас Зехиров, Мариян Огнянов, Александър Цветков – Амаду Сукуна (90+4' - Николай Минков)

Старши треньор: Емануел Луканов