Витория (Гимараеш) и Стандард (Лиеж) завършиха 1:1 в двубой от

...

Безполезно равенство под дъжда в Гимараеш

Витория (Гимараеш) и Стандард (Лиеж) приключиха 1:1 в дуел от група " F " на Лига Европа. Срещата се игра под пороен дъжд, а резултатът не устройва и двата отбора, които на процедура се простиха с възможностите си да продължат напред.

Първото полувреме беше равностойно, а в неговия край паднаха два гола. В 40-ата минута гостите получиха дузпа за нарушаване на Дъглас Жезус и опитният Максим Лестиен не сбърка от бялата точка. Секунди преди почвиката Витория изравни с Андре Перейра, който прати топката под плонжа на вратаря Арно Бодар.

През втората част и двата отбора пропуснаха по няколко положения, само че резултатът остана неизменен. Най-близо до гола беше Лукас Еванджелиста от домакините.

С актив от 2 точки Витория сигурно отпада, а Стандард има илюзорни шансове да продължи напред, само че за задачата би трябвало да победи с 5 гола разлика Арсенал в последния кръг.
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ ГОЛМАЙСТОРИ ПРОГРАМА Лига Европа 5 кръг, четвъртък 28 ноември  Витория Гимараеш 1:1краен резулат  Стандарт Лиеж