Витамин D през зимата: Кога не трябва да го приемамеПротивно

...
Витамин D през зимата: Кога не трябва да го приемамеПротивно
Коментари Харесай

Витамин D през зимата: Кога не трябва да го приемаме

Витамин D през зимата: Кога не би трябвало да го одобряваме
Противно на общоприетото разбиране, не постоянно е належащо изкуствено да се попълня дефицитът на витамин D с настъпването на студеното време. Това би трябвало да става единствено в случай че има открити медицински показания, в други случаи тялото не се нуждае от това, сподели лекар Александър Мясников.

„ Витамин D – единствено в случай че има признаци на хиповитаминоза. И по този начин – единствено за бременни, деца и възрастни хора ”, показва лекарят.

Витамин D е в действителност значим за тялото, в това число здравето на костите и имунната система. Но би трябвало да се вземе, в случай че се появят признаци като уязвимост, болки в костите или мускулите, добави Мясников.

Той акцентира, че никога не би трябвало да се заменя слънцето със солариум – това е изпълнено със съществени последствия. Ултравиолетовите лъчи повреждат клетките, форсират процеса на стареене и могат да провокират развиване на рак. Много по-ефективно, съгласно лекаря, е да спортувате и да се храните вярно, като избирате храни с високо наличие на витамини и минерали. Всичко това е належащо за поддържане на здравето и компенсиране на неналичието на слънце, заключва той.
Витамин D през зимата: Кога не би трябвало да го одобряваме
Противно на общоприетото разбиране, не постоянно е належащо изкуствено да се попълня дефицитът на витамин D с настъпването на студеното време. Това би трябвало

Сред главните признаци на недостиг на витамин D,

с изключение на уязвимост и болки в костите, има конвулсии, извънредно постоянно уриниране и нараснало изпотяване. Сред следствията за възрастните се отбелязва остеомалация – развой на омекване на костите, при който се нарушава образуването на нова костна тъкан и нейната минерализация.
Източник: flashnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР