Висящ от почернелите останки на съда Уанг Фук в Хонконг

...
Висящ от почернелите останки на съда Уанг Фук в Хонконг
Коментари Харесай

Опустошителният пожар в Хонконг изостря вниманието към бамбуковите скелета

Висящ от почернелите остатъци на съда Уанг Фук в Хонконг тази седмица, счупена мозайка от опелен бамбук беше удостоверение за древен поминък, който скоро може да изчезне.

Хонг Конг е един от доста дребното огромни градове в света, който към момента употребява бамбуково скеле при огромни строителни и ремонтни работи, а неговите жълти решетки са една от определящите характерности на китайската територия.

Привържениците настояват, че като се изключи че е здрав, материалът е на ниска цена, адаптивен и резистентен. Без него, споделят те, гъстата мрежа от извисяващи се небостъргачи и тесни улици в Хонконг може би нямаше да бъде издигната толкоз бързо.

Но с минимум 128 души, починали в най-опустошителния жилищен пожар в актуалната история на града, политиците упорстват за потреблението на метал вместо бамбук и деликатно преглеждат строителните стандарти, които помогнаха за трансформирането на някогашната английска колония от серия от риболовен селища в един от най-гъсто обитаемоте метрополиси в света.
Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР