Виолетовите“ надделяха с 3:2 над Добруджа в контролна среща на

...

Етър обърна Добруджа в контрола

„ Виолетовите “ надвиха с 3:2 над Добруджа в контролна среща на стадион „ Ивайло “, откакто губеха до 68-ата минута с 0:1. Етърци имаха превес съвсем през целия мач и стигнаха до триумфа с голове на Боби Трендафилов и два на Алехандро.

Още в 3-ата минута гостите откриха, откакто Стефан Митев проби фронтално и стреля около вратаря Мартинов – 0:1. До почивката „ болярите “ изпуснаха няколко гола. В 11-ата минута Младенов отляво центрира към Кристиян Кънчев, само че ударът му бе блокиран и излезе в корнер. В 32-ата минута завърналият се след дълго неявяване заради контузия Здравко Илиев изведе съвършено Дани Младенов, чийто удар бе уловен от вратаря. Малко по-късно още веднъж Младенов от фаул стреля високо над вратата.

В 41-ата минута направилият отличен мач Алехандро насочи рисков изстрел, само че Илиев с върха на пръстите си извади топката в корнер. „ Добруджа “ имаше още една опция в 61-ата минута, само че Христо Иванов улови удара на Чуканов. Етърци обаче продължиха да преобладават и последваха голове.

В 68-ата минута хубава композиция от Живко Петков мина през Алехандро и топката стигна до Боби Трендафилов, който технично я чукна над вратаря за 1:1. Последва пробив на Бетегон, приключил с рисков удар на сантиметри от гредата. В 75-ата минута Алехандро бе изведен и прокара топката около вратаря – 2:1. Гостите обаче пет минути по-късно изравниха, откакто центриране отляво трансферира вратаря и Божидар Чуканов засече топката за 2:2.

Етър продължи да търси успеха и първо рисков удар на Живко Петков от отдалеченост профуча до гредата, а в 85-ата минута още веднъж венецуелецът Алехандро с хубав удар под напречната греда донесе успеха – 3:2. След седмица в последната си контрола за годината „ виолетовите “ ще гостуват на Янтра в Габрово.

Етър: Ангел Мартинов, Здравко Илиев, Георги Ангелов, Георги Александров, Калоян Митев, Емануил Личев, Олег Димитров, Кристиян Кънчев, Хавиер Бетегон, Алехандро, Даниел Младенов (Христо Иванов, Юлиян Райков, Мариян Иванов, Росен Върбишки, Христо Митев, Яни Пехливанов, Мартин Моран, Живко Петков, Борислав Трендафилов).