Виляреал победи с 3:2 като гост Бетис в зрелищен мач

...

Виляреал победи Бетис в зрелищен мач от Ла Лига

Виляреал победи с 3:2 като посетител Бетис в зрелищен мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Така „ жълтата подводница “ към този момент осми мач няма загуба в шампионата и с актив от 35 точки се изкачи на 11-та позиция. Бетис остава 7-ми с 42 пункта.

Домакините поведоха в резултата в 30-ата минута, когато Гуидо Родригес засече центриране от фаул и прати топката в мрежата. Виляреал изравни 10 минути по-късно, когато Сьорлот подаде към Алекс Баена на празна врата и той не сгреши.

В добавеното време на първата част Вилям Жозе с глава изведе още веднъж Бетис напред – 2:1.

Три минути след подновяването на играта Сократис прати топката в личната си врата и гостите още веднъж стигнаха до еднакъв резултат.

Виляреал направи и цялостен поврат в 67-ата минута, когато Сьорлот бе изведен в наказателното поле и се разписа с мощен удар.

До края на срещата и двата отбора останаха в понижен състав, откакто Чими Авила от Бетис и Алберто Морено от Виляреал получиха червени картони за сдърпване между тях.